Стратегія розвитку закладу освіти

Стратегія розвитку закладу освіти

15.12.2023р відбулася звітна конференція колективузакладу освіти щодо реалізації стратегії розвитку Білоберізького ліцею. Директорка ліцею Марія Дудидра звітувала про впровадження стратегії розвитку закладу у 2023 році. Про роботу моніторингової групи, щодо реалізації доповіла Богдана Маковійчук. Наступним кроком було проведення менторами зустрічі Ольгою Нижник, Оксаною Марковецькою та Іриною Боднар воркшопу для проактивних учасників освітнього процесу щодо розвитку громадського самоврядування в ЗЗСО. За допомогою вправи "Майстерня майбутнього"учасники міркували,що не так з громадським самоврядуванням у їхньому закладі освіти;опрацьовували виписки із законів та зробили колективні напрацювання " Беремо участь -беремо відповідальність та створили " формулу спільного успіху" за допомогою рефлексії учасники висловили свій зворотний зв'язок від участі у звітній конференції та подякували всім зулученим. На завершення , присутні зробили спільне фото на пам'ять.










Звіт моніторингової групи про проведену роботу по плану реалізації Стратегії за жовтень 2023 року

Звіт моніторингової групи про проведену роботу по плану реалізації Стратегії за жовтень 2023 року В рамках реалізації Стратегії розвитку закладу освіти у жовтні 2023 року ліцеїсти та педагоги Білоберізького ліцею для вшанування полеглих захисників та захисниць України започаткували нову традицію – «Калинову алею пам’яті». Висаджені рослини символізуватимуть загиблих воїнів. Ми збираємо історії про полеглих воїнів – учнів нашого ліцею . Мета цієї акції – висадити на території закладу калинову алею. кущі символізуватимуть загиблих воїнів, які віддали своє життя за країну. Але йдеться не лише про збереження пам’яті полеглих, а й про підтримку тих, хто переживає горе втрати, та про формування національної пам’яті, «яка допоможе нам зцілитися, ніколи не забувши людей, чиї життя відібрали росіяни». Алея Героїв стане місцем вшанування пам’яті загиблих, місцем, де будуть проводитися пам’ятні заходи. Ми маємо надію що «Калинова алея пам’яті» збереже вічну пам’ять про наших герої








Звіт моніторингової групи про проведену роботу по плану реалізації Стратегії за вересень 2023 року
В рамках реалізації Стратегії розвитку закладу освіти за вереснь 2023 року у Білоберізькому  ліцеї  реалізовано проєкт «Сучасне,  безпечне укриття». Результатом даного проєкту стало  облаштування укриття відповідно до чинних вимог, яке забезпечує можливість організації освітнього процесу під час повітряних тривог. 
Приміщення забезпечене опаленням, електроживленням, штучним освітленням, генератором. В укритті є біотуалети, контейнери для їжі, кулери з питною водою, теплі покривала, засоби медичної допомоги. Розставлено парти, лавки та стільці.
За результатами опитування можна стверджувати, що учасники освітнього процесу почувають себе  безпечно та комфортно в укритті










Стратегія розвитку Білоберізького ліцею Білоберізької сільської ради Івано-Франківської області на 2023-2027 роки 
План впровадження Стратегії розвитку Білоберізького ліцею на 2023-2024 навчальний рік

Перспективний план впровадження Стратегії розвитку Білоберізького ліцею 



Наказ про створення моніторингової групи з питань реалізації Стратегії розвитку освіти


 

 
       Стратегія розвитку Білоберізького ліцею_ Білоберізька ТГ 
           
          
Білоберізький ліцей розпочав роботу над розробкою Стратегії розвитку ліцею. В рамках швейцарсько-українського проєкту " Децентралізація для розвитку демократичної освіти".
13 лютого 2023 року відбулася онлайн - зустріч менторів з керівництвом та представниками ліцею. Модераторами зустрічі були Ольга Нижник, завідувачка лабораторії управління та організації освіти, старша викладачка кафедри менеджменту та освітніх інновацій ІФОІППО, Ірина Бондар, кандидатка філософських наук, доцентка кафедри менеджменту та освітніх інновацій ІФОІППО, Оксана Марковецька, методистка лабораторії національного виховання ІФОІППО. У ході зустрічі відбулася презентація дорожньої карти з розробки та реалізації Стратегії розвитку ліцею, учасники ознайомилися зі структурою профілю ЗЗСО. Присутні мали змогу переглянути портфоліо " На шляху до школи дієвої демократії" та представити візитівку закладу. Ліцей отримав консультування щодо формування робочої групи з розробки проєкту Стратегія розвитку ЗЗСО та Плану її впровадження. Учасники плідно працювали на засадах педагогіки партнерства та співпраці.
Наказ про створення робочої групи:
Склад робочої групи :
28 лютого 2023 року за участю менторів швейцарсько-українського проєкту DECIDE Ольги Нижник, Ірини Бондар  та Оксани Марковецької,  відбулося  засідання робочої групи нашого закладу щодо розробки Стратегії розвитку Білоберізького ліцею Білоберізької сільської ради.Під час зустрічі учасники робочої групи мали змогу більш детальніше ознайомитися з 14 темами "Школи дієвої демократії" та ключовими сфери профілю ЗЗСО. Вирішили питання розроблення та оформлення профілю, а також е-портфоліо "На шляху до школи дієвої демократії". Спільно з менторами узгодили планер реалізації дорожньої карти.  Учасники з ентузіазмом та відповідальністю взялися за таку важливу для нашого ліцею справу. Віримо в Перемогу!
Продовжуємо працювати з профілем закладу освіти #DECIDE Відповідно до плану роботи у межах швейцарсько-українського проєкту Decentralization for Improved Democratic Education 21.03.2023 та 24.03.2023 року відбулася онлайн зустріч менторів (І.Бондар, О.Марковецька, О.Нижник) з робочою групою нашого заклау з напрацювання стратегії розвитку закладу освіти Білоберізького ліцею. Мета зустрічі – робота з профілем закладу освіти. Робота з профілем – справа складна й багатогранна,  адже необхідно проаналізувати за чотирма напрямами роботи (освітнє середовище, система оцінювання, педагогічна діяльність, управлінська діяльність) за запропонованими проєктом критеріями роботу  закладу освіти  та заповнити дані у 28 різноманітних таблицях, необхідно також зробити аналіз заповнених учасниками освітнього процесу анкет. На основі цих даних буде здійснено SWOT- аналіз задля розуміння цілей та напрямів розгортання стратегії закладу освіти.Найскладніша робота полягала в тому, щоб не просто заповнити таблиці, а проаналізувати кількісні показники, виокремити основні переваги, основні виклики/проблеми, з якими стикається заклад освіти, зробити ґрунтовні висновки, що допоможуть сформулювати подальші кроки закладу освіти.
Працюємо з профілем закладу освіти #DECIDE. Відповідно до плану роботи у межах швейцарсько –українського проєкту Decentralization for Improved Democratic Education 5квітня на базі нашого ліцею відбувся семінар з самооцінювання ЗЗСО та написання SWOT- аналізу. Спільно з менторами детально обговорювали всі його складові, визначили сильні та слабкі сторони, можливості та загрози. Робота була надзвичайно плідною та активною. Всі учасники робочої групи аналізували, активно обговорювали, подавали цікаві ідеї та пропозиції.
Продовжуємо працювати над стратегією розвитку ЗЗСО #DECIDE. 10.05 відбулася онлайн зустріч із менторами та творчою групою нашого ліцею по розроблені стратегії ЗЗСО. Ментори та шкільна команда провели стратегічну сесію, щоб сформувати місію та візію закладу освіти, визначити завдання операційних цілей. Використали інструмент «Дерево проблем/Дерево рішень». Ментори забезпечували ефективну комунікацію, а робоча група активно працювала над постановкою стратегічних цілей, формуванням місії та візії закладу освіти, а також вносили пропозиції щодо реалізації завдань операційних цілей.

 28 червня в межах Швейцарсько-український проєкт DECIDE  робоча група ліцею працювала над розробленням проєктних ідей у відповідності до стратегічних напрямків та операційних цілей розвитку ЗЗСО. 
💬✍Учасники воркшопу запропонували варіанти можливих проєктів для реалізації поставлених завдань та обговорили реалістичність їх виконання з начальницею відділу освіти  Галиною Дмитроняк.
👩‍💻Під час вебінару з менторами Ольгою Нижник, Іриною Бондар, Оксаною Марковецькою узагальнили матеріали воркшопу та обговорили План впровадження Стратегії розвитку ліцею.
💜Дякуємо менторам за плідну співпрацю, конструктивні зауваження та корисні поради.





Немає коментарів:

Дописати коментар